Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
Erkeklerde ikdidarsızlık

 

 Erkeklerde ikdidarsızlık

 Boşalma sorunları :Erkeklerde en çok rastlanan problemlerden bir tanesi erken boşalma sorunudur. Erkeğin cinsel ilişki esnasında boşalmaması olarak açıklanabilmektedir. Boşalmama sorunu cinsel ilişki esnasında erken boşalamıyor ise kesinlikle bir üroloji uzmanına danışmak gerekir. Geç boşalmanın en önde gelen sebepleri ereksiyon olmama ve isteksizlik olarak açıklanabilir. Bu durum ilişki esnasında ya da mastürbasyon yapar iken meydana gelmektedir.  Boşalmama veya geç boşalma sorunu erkeklerde ilişki halinde büyük sorunlar oluşturabilir. Yüz üstü pozisyonundayken sürtünerek boşalma olabilir ancak bu mevki erkek tarafından kabul görmez bil haldir. İlişkiden evvel yapılacak ön sevişme erkeği yumuşatmasından dolayı geç boşalma sorunu giderilebilinir.                                                          

 

Boşalma çeşitleri: Bir grup hasta mastürbasyon ve uyku da dahil olmak üzere her türlü şartlarda geç boşalmaktadır ve diğer grup ilişkiye girer fakat mastürbasyon ile boşalmaktadır ve son grup da uzun süren bir ilişki sonunda boşalmaktadır. Bu gruptaki erkeklerin büyük bir kısmı yaşam süreçlerinde kontrollü yaşamaya çaba harcayan niteliktedirler. Bu tür sorun yaşayan erkeklerin genel olarak ereksi yon problemi ya da isteksizlik sorunları yoktur ve problemleri sertleşme ile bağlı değildir. Birikme boşalma atılma gibi bölümle oluşur. Birikme periyotunda penisin kök bölümünde meni birikir ve orgazmın geleceğine dair işarettir. Atılma periyotunda penisin dibinde yer alan çizgili ve bulber kasları kasılır ve haz veren orgazmdan mesuldür. Atılma dönemi istemli sinir sisteminin etkisindedir.

Böylelikle erkek ejakulasyonu önleyebilir. Bilinçli ve bilinçaltı tasarısı bu olayı etkiler. Bu halin oluşmasında streste önemli bir tutar. Adalelerini kasılmış tutmak için devamlı gergin olan erkek beraberinde penis kökünde ki adaleleri kontrol etmek amaçlı yoğun çaba göstermektedir ve genelde rahatlamak için uygun bil izlenilmesi gerekir.

 Geç boşalma nedenleri: Psikolojik etkenler içerisinde yoğunlukla suçluluk duygusu ya da farklı kuvvetli hisleri ile cinsel ilişkiye başlayanlarda olabilir ve daha sık yaşlılarda rastlanan kendiliğinden sex yapma arzusunun azaldığını ve sertleşme için daha fazla fiziksel uyarılma gerektiren vaziyetler olabilmektedir. Bu fiziksel nedenlerin arasında şeker, sinir, prostat, i.y.d gibi hastalıklar boşalma zorlukları olabilir ve bazı ilaçlar da boşalmaya engel nedenler arasında yer alır.


boşalma sorunları   erkeklerde ikdidarsızlık   boşalma çeşitleri. geç boşalma nedenleri    

Diğer Makaleler

ilginizi çekebilir
Kodu: K000003
69.00 TL

Adınız Soyadınız
Numaranız